Mokomės užjausti ir ištiesti pagalbos ranką

2017-09-28

Jau antrus metus mūsų darželis dalyvauja visuomeninės organizacijos (VO) „Gelbėkit vaikus“ organizuojamame Solidarumo bėgime. Šiame renginyje kasmet dalyvauja šimtai Lietuvos ugdymo įstaigų, o Solidarumo „kilometrus“ bėga dešimtys tūkstančių vaikų. Bėgimu siekiama skatinti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus vaikų. Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei palaiko LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiemetinio, ketvirtojo Solidarumo metu surinkta parama bus skirta pasaulinės organizacijos „Save the Children“ pozityviosios tėvystės programos pritaikymui Lietuvoje; VO „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų socialinių darbuotojų mokymams; medicinos punktui Chikabuke bendruomenės pradinėje mokykloje Zambijoje įrengti.

Kaip bėgimu vaikai remia šias programas? Susitarę su rėmėjais (tėveliais, seneliais ir kt.), gauna sutartą sumą už dalyvavimą bėgime. Šiuos pinigus surenka grupės auklėtojos, kurios juos pasirašytinai su vaikų sąrašu ir paaukota suma perduoda direktoriaus pavaduotojai ugdymui. Visa suma, kurią savo bėgimu „uždirbo“ vaikai, Lietuvos pašto skyriuje pervedama į VO „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą. Gautas čekis nuskenuojamas ir siunčiamas el.paštu į VO „Gelbėkit vaikus“.

Šiemetiniame Solidarumo bėgime dalyvavo „Saulutės“, „Varpelio“, „Ežiuko“, „Pelėdžiuko“ ir „Voveraitės“ grupės. Bėgimas buvo organizuojamas rugsėjo 27 ir 28 dienomis kūno kultūros valandėlių metu. Pinigai renkami, surinkta suma bus paskelbta, kai bus nusiųsta VO „Gelbėkit vaikus“.

Nuoširdus ačiū visiems vaikučių rėmėjams – tėveliams, seneliams dėdėms ir tetoms – kad neliko abejingi ir padeda mums ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Zita Valentukonytė