Ir vėl ikimokyklinukų Žiemos olimpiada!

2018-02-10

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, atsiliepėme į Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) bei Kauno lopšelio-darželio „Spragtukas“ kvietimą prisijungti prie jų organizuojamo respublikinio projekto „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2018“.

Šių metų projekto šūkis – „Sportuokime, kurkime ir džiuginkime Lietuvą!“. Projekto tikslai: tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas; skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių sveiką gyvenimo būdą žiemos periodu; organizuoti ikimokyklinių įstaigų veiklos foto parodą „Iš visos širdies!“, kurioje būtų įprasmintas skaičius „100“, taip pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų.

Mūsų darželyje Žiemos olimpiados atidarymas vyko vasario 6 d. Į sporto aikštę susirinko vaikai, nešini grupių vėliavomis ir šiemetinės olimpiados talismanais – Pingvinais – su auklėtojų ir tėvelių pagalba padarytais iš popieriaus, putplasčio, plastiko, tekstilės ir kt. medžiagų (ir dideliais, ir mažesniais, ir visai mažais). Visas šimtas Pingvinų pasklido po aikštelę! O juos visus į bendrą būrį sukvietė didysis Pingvinas (auklėtoja Asta Buragienė). Kiškiukas Olimpiukas (kūno kultūros mokytoja Edita Kibirkštytė) įnešė olimpinę vėliavą, o darželio direktorė Rasa Vaisietienė, skambant olimpiniam miško himnui, kurį kartu su meninio ugdymo mokytoju Linu Savulioniu traukė visi šventės dalyviai, uždegė olimpinę ugnį. Ikimokyklinukų Žiemos olimpiada 2018 prasidėjo!

Po iškilmingos dalies didysis Pingvinas pakvietė vaikus į Pingvino mankštą, o po jos – į fotosesiją nuotraukai „100 pingvinų sveikinimas“, kurią reikės siųsti respublikinei parodai „Iš visos širdies!“ Pabaigai Kiškiukas Olimpiukas įsuko visus į tokį linksmą šokį, kad net sniegas dulkėjo. Įraudusiais žandukais ir smagūs vaikai skirstėsi po kiemo teritoriją dar pasidžiaugti švelniu žiemišku oru, o pedagogės jau pradėjo dėlioti sekančių dienų  Olimpiados veiklų  grafikus. Juk reikės ir rogučių sporto, ir akmenslydžio, ir biatlono, ir ledo ritulio rungtis išbandyti. Veiklų nemažai, tik kad žiema dar pabūtų ir leistų vaikams smagiai pasportuoti…

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Valentukonytė