Šiandien išvarėm žiemą!

2017-02-28

Užgavėnės – viena smagiausių kalendorinių švenčių vaikų darželyje, nes galima netrukdomai šėlti, rėkauti, triukšmauti ir visaip kitaip išdykauti, o auklėtojos už tai nebara… Todėl vasario 28 d. darželyje beveik nesimatė vaikų, kurie būtų liūdni, susiraukę ar kuo nepatenkinti. Nuo pat ankstaus ryto grupės buvo virtę grimo ir persirengimo kambariais, ir jau tuoj po pusryčių visose pašalėse maišėsi „velniukai“,„čigonai“, „meškos“, „gaidžiai“, „raganos“, „daktarai“ ir visokie kitokie personažai, kurie nekantravo išpulti laukan ir iš širdies pasilinksminti. Dešimtą valandą prasidėjo Užgavėnių siautulys, kuriam  „dirigavo“ Žydukas (meninio ugdymo mokytojas Linas), Čigonė (auklėtoja Sandra), Ožka (auklėtoja Marytė), Meška (auklėtoja Virginija) na ir, žinoma, Lašininis (auklėtoja Vida) ir Kanapinis (auklėtoja Ligita). Pastarųjų kova vyko ne šiap sau, o sporto aikštelėje: abiems personažams estafetėse, virvės traukime ir futbolo rungtyje varžytis padėjo vaikai. Kadangi sportiški buvo tiek vieni, tiek kiti, galutinį tašką vis dėlto padėjo dvikova maišais, ir, žinoma, nugalėjo Kanapinis. O kaip gi: juk po tokių skambių vaikų dainų ir ratelių, varančių žiemą iš kiemo ir kviečiančių pavasarį, kitaip ir negalėjo būti.

Lašininis išėjo ilsėtis iki kito mėsiedo, Morė sudegė – visų džiaugsmui (o su ja – ir visi blogi darbai ir žodžiai), darbščiosios šeimininkės (auklėtojų padėjėjos Irma, Donata ir Laura) puolė visus vaišinti karštais blynais, atsirado ir lašinių su svogūnais (reikia juk prisišveisti prieš ilgą Gavėnios metą).

Muzika kieme dar ilgai netilo, vaikai suko ratelius, šoko poromis ir po vieną. Saulė kilo vis aukščiau, kaitindama pakaušius ir siųsdama žinią, kad žiema pagaliau baigėsi!..