Bitutė skatino kurti

2016-02-24

Vasario 15-22 dienomis ,,Drugelio” grupės vaikai ir auklėtojos prisijungė prie respublikinės akcijos ,,Su knyga ir bitute”, kurią organizavo Panevėžio Kastyčio Ramanausko vardo lopšelis-darželis.

Nors už lango žiema, bet ,,Drugelio”grupėje buvo vasariškai šilta ir saulėta. Vaikai ant didelio formato lapų piešė gėlytes, saulę, žydinčius sodus, zvimbiančias bitutes: dideles – per visą lapą ir vos matomas – mažas. Vaikai, talkinami auklėtojų, įvairiomis piešimo technikomis ir priemonėmis kūrė iliustracijas V. Nemunėlio eilėrasčiui ,,Bitučių daina”. Kiekvienam piešiniui buvo parinktos ir užrašytos eilėraščio eilutės, lapai surišti. Taip vaikai sukūrė vieno egzemplioriaus knygelę, kuri bus eksponuojama knygelių parodoje Panevėžio vaikų ir jaunimo literatūros centro apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Šios knygelių kūrimo akcijos tikslas: padėti vaikui išsiugdyti kūrybos kompetenciją, gebėjimą originaliai, lanksčiai, tikslingai ir produktyviai mąstyti ir veikti, puoselėti ir skatinti vaikų meninį supratimą. Knygelės kūrimas paskatino vaikus ugdyti ne tik meninę, bet ir pažinimo kompetenciją – vaikai pagilino žinias apie bičių pasaulį.

Auklėtoja Inga Averkienė