Dainuojame ir kalbame dzūkiškai

2017-03-02

Kas dveji metai Lietuvos nacionalinis kultūros centras organizuoja  vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą „Tramtatulis“ , kurio  tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus). 2017 m. konkursas skiriamas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti. 

Šiemetinio konkurso Druskininkų savivaldybės turo atrankoje dalyvavo dvi mūsų darželio atstovės: „Eglutės“ grupės dainininkė Urtė Žylaitė ir pasakotoja iš „Saulutės“ grupės Kornelija Vaicekauskaitė. Urtė dvi liaudies dainas, o Kornelija – dvi sakmes – atliko džūkiškai, kaip ir kiti atrankos dalyviai. Mergaitės, paruoštos meninio ugdymo pedagogo Lino Savulionio, pasirodė tikrai neblogai, tačiau, kai komisija išėjo pasitarti, vis tiek  kirbėjo nerimas. Ir koks džiaugsmas apėmė atrankos  dalyvius (o jų iš viso buvo 7), kai komisija pranešė, kad į regioninį turą važiuos jie visi! Tad iki kovo 24 d. belieka tik dar labiau patobulinti atlikimą ir tikėtis gerų rezultatų Lazdijuose.