Ekologiniu takeliu

2017-05-22

Gegužės mėn. 15 – 19 d. „Kregždutės‘‘ gr. ugdytiniai kartu su auklėtojomis Vilija Miliauskiene  ir Ramute Jonavičiene vykdė savaitės projektą „Ekologiniu takeliu“, kurio tikslas –suteikti vaikams kuo žinių apie supančią aplinką ir ekologiją.

Į projekto veiklas „kregždžiukai“ pasikvietė savo bendraamžius iš „Nykštuko“ ir „Naminuko“ grupių.

Projekto metu vaikai tyrinėjo aplinką, išgyveno išvykų metu patirtų įspūdžių džiaugsmą, o, svarbiausia, buvo skatinami atkreipti dėmesį į žmogaus daromą neigiamą poveikį gamtai.

Visą savaitę vaikai piešė, karpė, klijavo, darė darbelius gamtine tematika. Tikras atradimas vaikams buvo piešimas kreidelėmis ant asfalto, grindinio plytelių. Tarsi savotiška atrakcija tapo šiukšlių rūšiavimas į atskiras šiukšliadėžes.

Ilgai ir susidomėję vaikai stebėjo pietine darželio siena lipantį vorą, daugybės skruzdžių darbą, o didžiausias klausimas „kodėl?“, „kas taip padarė?“ vaikams iškilo, kai ryte atėję prie tulpių lysvės pamatė, kad visi tulpių žiedlapiai nubyrėjo… Jiems atrodė, kad kažkoks niekadėjas tyčia nupurtė žiedlapius. Ilgai reikėjo auklėtojai aiškinti, kad taip jau atsitiko, kad gėlės pražysta, o paskui nužydi, ir žiedlapiai patys nubyra…

Projektas buvo užbaigtas renginiu lauke, kur vaikus sukvietė  Lapė (aukl. padėjėja Laimutė), Varna (aukl. Ramutė), Baltas paukštis (aukl. Sigita), Ežys (Aušrinės mamytė) ir Kiškis (aukl. Ligita). Vaikai padainavo dainelių, atsakinėjo į Kiškio klausimus. Darželio darbininkas dėdė Jonas į pušis įkėlė paukšteliams namelius – inkilėlius. Pievelėje vaikai žaidė, šoko, dainavo, džiaugėsi gražia aplinka.

Auklėtoja Ramutė Jonavičienė