Futboliuko Kalėdos

2016-12-11

Jau antrus metus lopšelio-darželio „Žibutė“ penkiamečiai dalyvauja respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojamame renginyje „Futboliuko Kalėdos“, kuris vyksta Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) Kaune. Šiemet gruodžio 10 d. darželiui atstovavo „Boružėlės“ grupės komanda: Rokas Gudaitis, Domas Jakavonis, Izabelė Laškovaitė, Ričardas Malinauskas, Liepa Maskalenkaitė, Adomas Senkevič ir Rokas Vaškelevičius. Juos į šventę lydėjo grupės auklėtoja Vida Kvaraciejūtė ir kūno kultūros pedagogė Edita Kibirkštytė, o palaikančiųjų būrelį sudarė tėveliai ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Valentukonytė.

Ir mūsų darželio komanda, ir jų „sirgaliai“, pasipuošę nykštukų kepurėmis (kurios buvo lyg „bilietas“ į renginį), pateko į tikrai šventišką šurmulį. Mūsų komandos atstovės Izabelė ir Liepa prieš renginio pradžią netgi suspėjo duoti interviu  futbolo federacijos televizijai!

Jaunieji futbolininkai puikiai jautėsi didžiulėje uždaroje NFA aikštėje, kurioje tą dieną buvo siekiama naujo rekordo – daugiau nei 500 „nykštukų“, žaidžiančių futbolą aikštėje! Po Lietuvos futbolo federacijos prezidento Edvino Eimonto sveikinimo kalbos ir RIUKKPA vadovių, šventės metui tapusių linksmaisiais Pingvinais, organizuotos mankštos, po aikštę pasklido mažieji „nykštukai“, atskiruose sektoriuose rungtyniavę su draugais iš kitų komandų. Jiems pasiklysti neleido didieji Nykštukai – renginio koordinatoriai. Vaikai žaidė futbolą su dideliais ir mažais kamuoliais, varžėsi, kas greičiau ir tiksliau nuvarys kamuolį per kliūtis iki tikslo ir pan. Pasikeitimas sektoriais buvo labai gerai apgalvotas ir sklandus, didieji Nykštukai puikiai atliko savo darbą. Emocijos liejosi per kraštus, o atpildas buvo vertas išlieto prakaito: į aikštę atvykęs Kalėdų senelis pasveikino vaikus, padėkojo jiems už sportinį azartą, palinkėjo mylėti futbolą bei visoms komandoms davė dovanų.

„Žibutės“ futbolininkai važiavo namo patenkinti. Pabūti tokioje aikštėje ir tokiame renginyje anksčiau jiems dar neteko. Tai buvo tikrai įspūdinga šventė vaikams, pedagogams ir tėvams, populiarinanti futbolą bei skatinanti draugiškai bendrauti sportuojant.