Jau pavasaris arti

2017-03-11

Kovas – pirmasis pavasario mėnuo, žibutė – pirmoji pavasario gėlė. Todėl simboliška, kad lopšelis-darželis „Žibutė“ kovo 10 d. sukvietė Druskininkų savivaldybės ikimokyklinių įstaigų ir skyrių auklėtinius į mažųjų skaitovų konkursą „Jau pavasaris arti“. Pavadinimą konkursui pasiskolinome iš vaikų poetės Zitos Gaižauskaitės eilėraščio. Kadangi vaikai labai mėgsta šios poetės eiles, o ji pati – dažna viešnia mūsų miesto ikimokyklinėse įstaigose, šį mažųjų skaitovų konkursą skyrėme jos poezijai. Ponia Zita maloniai sutiko pabūti konkurso vertinimo komisijoje ir padovanojo kiekvienam konkurso dalyviui po savo poezijos knygelę. O tų dalyvių buvo ne tiek ir mažai – į šventiškai papuoštą „Žibutės“ salę skambant muzikai su popierinėmis tulpėmis rankose suėjo dvidešimt vienas lopšelių-darželių „Žibutė“ ir „Bitutė“ bei Leipalingio ir Viečiūnų pagrindinių mokyklų ikimokyklinio ugdymo skyrių „Liepaitė“ ir „Linelis“ mažasis skaitovas. Konkurso vedėjai, priešmokyklinio ugdymo pedagogei Virginijai Žarnauskienei padedant „susodinę“ tulpes į „pievelę“, vaikai vienas po kito deklamavo skambius ir nuotaikingus Z. Gaižauskaitės eilėraštukus. A pogrupyje tarp devynių dalyvių nuo 3 iki 5 metų buvo ir trys mūsų darželio atstovai: Ievutė Uteševa iš „Varpelio“ grupės, Elinga Bujokaitė iš „Ežiuko“ grupės ir Tauras Senkevič iš „Aguonėlės“ grupės. O didesniųjų pogrupyje darželiui atstovavo „Drugelio“ gr. auklėtinė Daina Mataitė, „Boružėlės“ grupės atstovė Izabelė Laškovaitė ir Kostas Bachtijevas iš „Eglutės“ grupės.

Koncertinėje programoje dainavo „Eglutės“ grupės auklėtinė Urtė Žylaitė ir padavimą apie Liškiavos pilį pasakojo Kornelija Vaicekauskaitė iš „Saulutės“ grupės, meninio ugdymo mokytojo Lino Savulionio parengtos Lietuvos vaikų ir jaunimo – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursui „Tramtatulis“. Gražų J. Nekrošiaus eilėraštį apie Raigardo slėnį padeklamavo Matas Smaliukas iš „Saulutės“ grupės.

Kol komisija, kurią be jau minėtos poetės Z. Gaižauskaitės, sudarė aktorė ir diktorė Audronė Padegimaitė bei Druskininkų savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Brown, skaičiavo balus ir rinko pačius geriausius, vaikai pasivaišino sultimis ir vafliais. Grįžę į salę su juos atlydėjusiais tėveliais ir auklėtojomis nekantriai laukė konkurso rezultatų. Komisijos pirmininkė D. Brown paskelbė geriausius, nes juk reikėjo tokius išrinkti, bet labai išgyrė visus visus mažuosius skaitovus. Poetė Z. Gaižauskaitė buvo sujaudinta vaikų nuoširdumo ir taip gražiai padeklamuotų eilėraštukų. Ponia Audronė linkėjo visiems kuo didžiausios sėkmės toliau draugaujant su poezija.

Komisijos pirmininkė su darželio direktore Rasa Vaisietiene įteikė visiems dalyviams ir nugalėtojams (Viečiūnų ir Leipalingio pagrindinių mokyklų ikimokyklinio ugdymo skyrių auklėtiniams – labai nuoširdžiai juos sveikinam!) padėkos raštus, ponia Zita – savo knygeles, kurias visiems norintiems dar ir pasirašė. Visi dalyviai gavo po knygų skirtuką, kuriuos dovanų atnešė konkursą stebėjusi Druskininkų viešosios bibliotekos A. Lindgren vaikų literatūros skyriaus vedėja Lina Galinienė.

Konkurso pabaigai dainą „Tėvyne tu mano“, kuriai muziką sukūrė pats pagal Z. Gaižauskaitės eilėraštį, pritariant gitara padainavo mokytojas Linas. Šią dainą mokytojas skyrė artėjančiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Konkursas baigėsi, su mielais ir talentingais mažaisiais skaitovais atsisveikinome iki kito pavasario. Tikimės, kad konkursas taps tradiciniu ir kasmet atrasime vis naujų „perliukų“, kurie savo šypsenom ir nuoširdumu vėl mus pavergs.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zta Valentukonytė