Kad dantukai būtų sveiki

2017-10-26

Dantų sveikatos būklė yra labai svarbi. Didėjantis dantų ligų paplitimas verčia rūpintis vaikų burnos higiena. Spalio 19 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė apie dantukų sveikatą kalbėjo keturių grupių („Bitelės“, „Voveraitės“, „Meškiuko“ ir Ąžuoliuko“) vaikams. Užsiėmimo tikslas – mokyti išsaugoti dantukus sveikus.

Specialistė supažindino vaikučius, kiek žmogus turi dantų, kada pradeda dygti. Jie sužinojo, kad pirmieji dantukai pradeda dygti 6 mėnesių kūdikiams ir jie vadinami pieniniais dantimis. Drauge su vaikais diskutuota, kokios dantų gedimų priežastys. Vaikai patys tiksliai įvardino, kad pagrindinė priežastis – gausus ir dažnas saldumynų, saldžiųjų gazuotų gėrimų vartojimas bei netinkama priežiūra.

Kad vaikų dantukai būtų sveiki, sveikatos priežiūros specialistė, remdamasi Mitybos piramide, rekomendavo valgyti daugiau daržovių, pieno produktų bei tinkamai valyti. Visų grupių vaikučiai sužinojo, kokios priemonės reikalingos dantukų priežiūrai, kiek kartų ir kaip juos valyti. Vaikai ant dantų muliažo noriai mokėsi valyti dantis.

Tikimės, kad suteiktos žinios apie burnos higieną paskatins mažuosius dar labiau rūpintis savo dantukais ir kasdieninė jų priežiūra suteiks daug džiaugsmo.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė