Kastuko gimtadienis „Žibutėje“

2016-09-21

„Žibutės“ lopšelio-darželio vaikai kasmet mini didžiojo kraštiečio, dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio gimtadienį. Dėl renginių gausos šiemet šventinį rytmetį organizavome išvakarėse – rugsėjo 21 d. Sumanymas buvo toks: kieme ant tarp pušų ištemptų polietileno juostų (lyg molbertų), skambant M.K.Čiurlionio simfoninei poemai „Miške“, tapyti čiurlionišką mišką…

Vyresniųjų „Drugelio“, „Boružėlės“ ir „Eglutės“ bei priešmokyklinės „Saulutės“grupių vaikai tam ruošėsi iš anksto: veiklų metu prisiminė, kas toks buvo M.K.Čiurlionis, kaip jis susijęs su Druskininkais, koks buvo vaikystėje, taip pat klausėsi jo muzikos, sklaidė knygeles apie M.K.Čiurlionį, apžiūrinėjo paveikslų reprodukcijas.

Išėjus į kiemą, vaikus pasitiko paruošti „molbertai“ ir tapymo priemonės, virš pušų kylantys simfoninės poemos „Miške“ garsai. Darželio direktorė Rasa Vaisietienė palinkėjo mažiesiems pajusti čiurlionišką dvasią ir išlieti ją spalvomis.

Sumanymas pavyko: vaikai išlaisvino savo vaizduotę, ir ant polietileno juostų sužaižaravo rudeninis miškas – šiemetinė žibutiečių dovana M.K.Čiurlioniui…