Kastuko pasaka

2017-09-26

Vienas iš tradicinių renginių mūsų darželyje – M. K. Čiurlionio gimtadienis, kasmet minimas vis kitokio pobūdžio renginiais. Šiemet vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikai keliavo po gimtąjį miestą, ieškodami ir atrasdami M. K. Čiurlionio reprodukcijas stenduose. Patys mažiausi šia proga  pabandė „pažaisti“ spalvomis: „Drugelio“ grupės vaikučiams teptukas dar nelabai paklūsta, tad jie savo paveikslą tapė pirštukais…

Viduriniojo amžiaus grupes į rytmetį „Kastuko pasaka“ pakvietė auklėtojos Rita Rimkevičiūtė, Monika Svirnelienė, Marytė Kašėtaitė ir meninio ugdymo mokytojas Linas Savulionis. Vaikai nuščiuvę klausėsi mokytojo Lino smuiku atliekamų melodijų, stebėjo fotografijų iš M. K. Čiurlionio gyvenimo ir jo paveikslų kaleidoskopą. Auklėtoja Marytė papasakojo vaikams keletą istorijų iš dailininko vaikystės, o auklėtoja Rita paskaitė vaizdelį iš M. Pleitaitės ir K. Momkaus knygos vaikams, sukurtos pagal M. K. Čiurlionio paveikslus, „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Tada vaikams buvo pasiūlyta pasiklausyti M. K. Čiurlionio fortepijoninių kūrinių, atliekamų didžiojo dailininko ir kompozitoriaus proanūkio R. Zubovo, ir tuo pačiu metu nupiešti po piešinėlį – dovaną didžiajam dailininkui. Vaikai, sugulę ant grindų, pieštukais ir flomasteriais stengėsi išreikšti savo įspūdžius. Ir jiems visai neblogai pavyko. Piešinukais pasigrožės tėveliai grupėse, o paskui parodėlė „Vaikystė su M. K. Čiurlioniu“ įsikurs darželio koridoriuose.