Kaziukas „Žibutėje“

2017-03-03

Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama folkloro mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Mugė dažniausiai rengiama savaitgalį iki šv. Kazimiero dienos, kovo 4-sios. Svarbiausias mugės atributas – verba, gaminama iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių, tačiau liaudies menininkai iš šiaip prekeiviai į ją suveža ir savo keramikos, medžio dirbinius, siuvinius ar mezginius beigi pyragus, dešras ir pan.

Mažoji Kaziuko mugė kovo 3 d. šurmuliavo ir mūsų darželyje. Šiemet ji jau vyko dviejose salėse, kadangi patys mažiausieji, lopšelinukai, kurių turime net penkias grupes, taip pat norėjo turėti savo teritoriją ir prekiauti mamyčių, tėvelių, senelių pagamintais darbeliais.

Abejose salėse – mažojoje ir didžiojoje – skambėjo muzika, prekystaliai buvo tiesiog nukloti įvairiausiais gražiausiais dirbiniais, skaniausiais keksais ir pyragėliais, prie kai kurių prekystalių net spūstys susidarė. Pardavėjai gyrė savo prekes, pirkėjai stumdėsi eilėse: kas rinkosi gėlę, kas apyrankę ar molinį „puodą“, kas sausainį – visi buvo patenkinti ir skubėjo išleisti turimus pinigėlius.

O pasiruošimas šiemetinei Kaziuko mugei taipogi buvo rimtas: vaikai prisilipdė molinių „puodų“, „audė“ juostas, mokėsi rišti verbas. Gal ir ne visi šie darbeliai pateko į mugę, bet liaudies meno pradmenys jau pasėti…