Kaziuko mugė

2016-03-05

Smagiausias pavasarinis šurmulys mūsų darželyje po Užgavėnių – Kaziuko mugė. Kovo 4 d. salė prisipildė kaimo kapelų muzikos, vaikų klegesio, spalvų ir kvapų. Tiek „prekiautojų“ ir „pirkėjų“, kiek pareiškė norą dalyvauti, vienu kartu salėje nesutilpo: teko mugę kartoti du kartus – jaunesniems ir vyreasniems vaikams. Bet amžius čia nieko nereiškė – smagumo, juoko, spindinčių akių buvo pilni kampai! Vaikai dainavo, deklamavo, šoko. Kazytė (auklėtoja V.Šoliūnienė) ir Kaziukas ( meninio ugdymo pedagogas L.Savulionis), padedami auklėtojos A. Aleksonienės, organizavo virvės traukimo ir polkos šokimo varžybas. Visi buvo apdovanoti kazimieriniais riestainiais.

Po linksmybių prasidėjo tikras turgus: visi pardavinėjo ir visi pirko, derėjosi ir džiaugėsi pirkiniais, skaičiavo, kie už savo prekes gavo… Vaikai buvo dėkingi tėveliams, kad padėjo pasigaminti prekių mugei. Ir ko tik čia nebuvo: ir pyragų, ir įvairių rankdarbių, ir paveikslų. Stalai buvo šluote nušluoti,  į grupes visi grįžo pilnomis rankomis, o kišenėse skambėjo pinigėliai. Tai bent mugė!

Lopšelinukai savo Kaziuką šventė „Aguonėlės“ grupėje, bet ne ką prasčiau, nei darželinukai: prisivalgė mamyčių keptų pyragų, „prisipirko“ su tėveliais gamintų darbelių. Visi liko patenkinti!