Liaudies muzikos pavilioti…

2017-02-15

„Varpelio“ grupės pedagogės Vilma Čebatorienė ir Laima Balčytė vykdo trumpalaikį projektą vykdo trumpalaikį projektą „Ramtadrylius“, kurio tikslas – skleisti ir puoselėti lietuvių liaudies tradicijas, supažindinant vaikus su lietuvių liaudies rateliais ir žaidimais, skatinant jų aktyvumą, suteikiant teigiamų emocijų. Dalyvauti projekte jos pakvietė ir kitas dvi viduriniojo amžiaus grupes – „Ežiuko“ ir „Pelėdžiuko“.

Viena iš projekto veiklų, organizuota darželio salėje – rytmetis kartu su Viečiūnų laisvalaikio salės kaimo kapela „Viečiūnai“, kuriai vadovauja darželio meninio ugdymo pedagogas Linas Savulionis. Vaikai parodė, ką išmokę: žaidė liaudies žaidimus – ratelius  „Žvirblis“, „Aguonėlė“, „Oželis“, „Katė ir pelė“. Tada atėjo eilė liaudies kapelos pasirodymui. Smagi kapelos muzika tiesiog  „užvedė“ ikimokyklinukus: jeigu pirmąją dainą vaikai dar išklausė sėdėdami, tai jau nuo antro kūrinio pasileido šokti. Ir šoko iš visos širdies – kas pasičiupęs porą, kas po vieną, o kai kurie – ir rateliu. Tikimės, kad draugystė su „Viečiūnų“ kapela nenutruks, ir dar ne kartą vaikai smagiai pašoks pagal liaudiškas melodijas.