Lietuvos gimtadienis „Žibutėje“

2016-02-18

Turi tu mažą gražią gimtinę…

Valgai duonelę jos kasdieninę.

Turi broliuką, mamą ir tėtį,

Žalią kiemelį pabėginėti.

Tavo takelis šiltas, saulėtas,

Veda per lauką, pievas gėlėtas,

Gieda čia tau šimtai vyturių…

Tai pasakyk, apie ką aš kalbu?

Į šį klausimą atsakyti vasario 17 d. ir susirinko salėn darželio vaikai. Čia juos pakvietė „Ąžuoliuko“ ir „Saulutės“ priešmokyklinukai. O kalbėjo jie apie Lietuvą, minėdami Valstybės atkūrimo dieną. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sigita, padedama kolegių Virginijos ir Nataljos bei meninio ugdymo pedagogo Lino, sudėliojo prasmingą scenarijų, kurį priešmokyklinukai gražiai išdeklamavo ir išdainavo. Sujaudino vaikų eilėraščiai, priežodžiai, dainelės, šokiai, kuriais jie išreiškė savo mažų širdelių meilę gimtajam kraštui. Mažesnieji irgi neliko tik pasyvūs žiūrovai, turėjo atsakyti į klausimus apie savo gimtąjį miestą, Lietuvos sostinę, išvardinti kuo daugiau lietuviškų vardų ir pan.

Šventės pabaigoje, dainuojant „Pasodinom ąžuolą“, priešmokyklinukai ant „ąžuolo“ šakų sukabino lapelius, kuriuose užrašyti jų geri darbeliai ir gražios mintelės. „Ąžuolas“ žaliuos visą mėnesį iki kitos svarbios Lietuvos valstybei datos – Kovo 11-sios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Pilietiškumo pradmenys, ugdomi nuo ankstyvos vaikystės, „augina“ sąmoningus piliečius, kurie nepraeis abejingi, anot poeto J. Marcinkevičiaus, „pro medį, paukštį ir pro žydintį rugį“, ir kuriems visada rūpės savo krašto garbė ir gerovė. Mažais žingsneliais, per kasdienybę ir šventes, mokome to savo vaikus…