Mažieji daržininkai

2017-04-18

Šių metų balandžio mėnesio 10-14 dienomis „Nykštuko” grupės vaikučiai su auklėtojomis Rūta ir Jule organizavo ir vykdė projektą „Aš auginu”. Projekte pakviestos dalyvauti  ir  šauniai įsijungė visos ankstyvojo amžiaus grupės: „Naminuko”, „Kregždutės”, „Obuoliuko”, „Aguonėlės”. Projekto tikslas – siekti, kad vaikai stebėtų ir domėtųsi sėjimu, sodinimu. Įvardintų žodžius „sėkla”, „šaknys”, „auga”, „žydi”. Saugotų ir prižiūrėtų augalėlius. Kiekvieną savaitės dieną vaikai vykdė vis kitokią veiklą: pirmadienį – supažindinome vaikus su įvairiomis sėklomis (pupos, žirnio, įvairių gėlyčių ir prieskoninių žolelių), taip pat pasirinktos pasakėlės „Pupa” sekimas. Antradienį sėjome, sodinome sėklas, stebėjome jau išdygusias, laistėme svogūnus, judrioje veikloje lipome kopėčiomis pagal pasaką „Pupa”. Trečiadienį – parodėlės apie augalus gaminimas, ruošimas (piešinukų, aplikacijų, koliažų). Ketvirtadienį apžiūrėjome savo pasėtus augalėlius, sudarėme jiems „šiltnamio sąlygas”, palaistėme ir mokėmės dainelių, žaidimų apie augalus. Penktadienį lankėmės pas draugus kitose grupėse, stebėjome sodinukus, ką pasisėjo ir pasisodino kitų grupių vaikučiai. taip pat apžiūrėjome ir fotografavomės prie parodėlių, aptarėme savo veiklą, dalijomės įspūdžiais. Vaikams buvo labai įdomu ir smagu, mūsų rūpestis tęsiasi ir toliau, labai laukiame savo „DERLIAUS“.

Auklėtoja Rūta Milašienė