Pasisemti idėjų – į mugę

2017-06-12

Birželio 9 d. Druskininkuose vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo edukacinių idėjų mugė „Darželis, į kurį nori kiekvienas vaikas. Aš suradau, o tu?“. Renginys, kurį organizavo Lietuvos švietimo pagalbos asociacija, Druskininkų savivaldybės administracija, Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“ ir Druskininkų švietimo centras, į Jaunimo užimtumo centro erdves sukvietė ikimokyklinių įstaigų vadovus ir pedagogus iš Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Visagino, Alytaus, Šiaulių  pasidalinti gerąja ugdymo patirtimi.

Iš viso idėjų mugėje veikė 4 zonos, kuriose galima buvo apžiūrėti stendinius pranešimus bei metodinių priemonių parodą, stebėti aktyvios veiklos ir video pranešimus, diskutuoti ir džiaugtis savo bei kitų kolegų pasiekimais. Viso renginio metu veikė penkta zona „Priemonės ir edukacija kitaip“, kur savo šiuolaikišką  produkciją ir priemones demonstravo UAB „Gudragalvis“, Biznio mašinų kompanija (BMK), Psichologinio konsultavimo grupė, Konstruktoriai JAPOKO bei leidykla „Šviesa“.

Iš mūsų darželio renginyje dalyvavo 22 pedagogai bei administracijos atstovai: 16 klausytojų ir 6 pranešėjai. Stendinius pranešimus  apie ugdymo inovacijas bei bendradarbiavimą su tėvais rengė spec. pedagogė Natalja Bulotienė, logopedė Danutė Bakanauskaitė ir auklėtoja Asta Buragienė. Video pranešimus „Muzikos garsų šalyje“ ir „Skaičių dėžutė“ pristatė meninio ugdymo pedagogas Linas Savulionis ir auklėtoja Inga Averkienė. Atviras aktyvias veiklas „Žaidimas „Diena ir naktis“ – kitaip“ bei „Kolektyvinis ritmas“ rodė kūno kultūros pedagogė Edita Kibirkštytė ir meninio ugdymo pedagogas L.Savulionis. Pastarosiose dalyvavo ir vaikai – „Ežiuiko“ grupė muzikavo, o „Drugelio“ – sportavo. Pakeliui į veiklos zonas vaikai dar pažaidė su JAPOKO konstruktoriais ir papramogavo ant BMK interaktyvių grindų.

Pedagogai naudingai praleido informatyvų ir gausų idėjomis pusdienį, kuris skatins naujus sumanymus, darbus ir ugdymo proceso tobulinimą.

https://youtu.be/ZNJJsOdjHCQ