Savaitė be saldumynų

2016-02-29

Vasario 17-26 dienomis ,,Drugelio” grupėje vykdėme sveikatinimo projektą ,,Savaitė be saldumynų”. Projekto tikslas: pratinti vaikus vartoti kuo mažiau saldumynų, juos keisti vaisiais ir daržovėmis, džiovintais vaisiais, arbatomis su medumi, tinkamai prižiūrėti dantukus. Pirmą projekto dieną aptarėme sveiko maisto piramidės plakatą, aiškinomės, kokių produktų reikia vartoti daugiau, kurių mažiau ir kodėl. Vėliau statėme savo piramidę, naudodami tuščius jogurto indelius, laikraščių iškarpas.

Antra projekto diena – ,,Mažiau saldumynų – sveikesni dantys”. Susitikome su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Laimute, kuri dar kartą priminė, kaip teisingai valytis dantukus, kaip naudoti skalavimo skystį, dantų siūlą, krapštukus. Atlikome praktinį užsiėmimą. Vakai žiūrėjo animacinį filmuką ,,Dantų šepetukų karalienė”, skaitėme pasakas apie dantukus.

Trečia projekto diena – ,,Krimsk daržoves ir vaisius – būsi sveikas ir gražus”. Gaminome saldainius iš vaisių ir daržovių. Vaikai patys pjaustė vaisius ir daržoves, vėrė juos ant pagaliukų. Taip buvo pagaminti vaisių-daržovių ledinukai, kuriais vaišino draugus ir valgė patys. Skaniausi buvo – morkų ir vynuogių saldainiai. 

Ketvirta projekto diena – ,,Arbatėlė su draugais”. Šią dieną mūsų grupė virto vienu dideliu, garsiai dūzgiančiu aviliu. „Bitelės“ vaišino Arijaus tėvelio atneštu medumi, vaistažolių arbatomis: liepžiedžių, čiobrelių, aviečių, levandos (teko paragauti net karčiojo kiečio). Svečiai atėjo ne tuščiomis, o nešini savo kvapnia arbata. Vaikai uostė, stebėjo spalvą, ragaudami aptarinėjo skonį, dalinosi patirtais įspūdžiais. Vieniems labiau patiko raudona – aviečių arbata, kitiems – gelsva liepžiedžių. Visa grupė kvepėjo kaip čiobrelių pieva. Vaikai padeklamavo auklėtojos Laimutės išmokytą eilėraštuką „Bitučių daina”.

Penkta projekto diena – „Judu, krutu – sveikas esu”. Vaikai sportavo, žaidė judrius žaidimus, estafetes, bėgo lenktynių.

Tikimės, jog šis projektas pagilino vaikų žinias apie sveikesnį gyvenimo būdą, maistą, padėjo vaikams naujai atrasti vaisius ir daržoves kaip saldumynų pakaitalą, o gazuotus gėrimus keisti vaistažolių arbatomis su medumi. Manome, kad mūsų ir tėvelių pagalba vaikų šypsena bus baltesnė, vaikai augs žvalesni ir sveikesni.

Grupės auklėtojos

Inga Averkienė ir Laimutė Balčytė