Solidarumo bėgimo parama

2016-10-19

Visuomeninei organizacijai (VO) „Gelbėkit vaikus“ kaip Solidarumo bėgimo parama iš Lietuvos pašto Druskininkų skyriaus spalio 18 d. persiųsta 282,50 Eur. Savo bėgimu „uždirbo“: Saulutės gr. -31,20 Eur, Drugelio gr. – 59,30 Eur, Boružėlės gr. – 53 Eur, Eglutės gr. – 54,50 Eur, Varpelio gr. – 23,50 Eur, Ežiuko gr. – 40 Eur, Pelėdžiuko gr. – 21 Eur. 

    Nuoširdus ačiū visiems vaikų rėmėjams !!!

    Kam VO „Gelbėkit vaikus“ skirs Solidarumo bėgimo lėšas?

KAS ANTRAS VAIKAS ZAMBIJOJE KENČIA NUO MAISTO STYGIAUS

         Zambija – Afrikos valstybė, stebinanti gamtos grožiu, žmonių nuoširdumu ir, deja, dideliu skurdu. Nuolatinės ligos, alkis ir nepriteklius čia skaudžiausiai paliečia vaikus, kurie sudaro net 51 proc. visų šalies gyventojų. Kukurūzų košė daugeliui vaikų yra vienintelis maistas ištisus metus. Neretas jos gauna vos kartą per dieną. Dėl skurdžios mitybos kas antras vaikas kenčia nuo svorio nepakankamumo, mažo atsparumo ligoms, suprastėjusių pažintinių gebėjimų. Tokiems vaikams sunkiai sekasi mokykloje, jei jie turi galimybę ją lankyti, o vėliau ir gyvenime.

        Kaip padėti šiems vaikams? Ką daryti, kad pagalba nebūtų vienadienė?

        Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ kviečia prisidėti prie tarptautinės programos „Ankstyvosios vaikystės vystymasis: Išgyvenk ir auk“ (angl. Early Childhood Development: Survive and Thrive), kuri rūpinasi pažeidžiamiausiais Zambijos vaikais iki 5-erių metų.

         Šios programos dėka tėvai ir kiti bendruomenės nariai mokomi gyvenimiškų įgūdžių: sveikatos priežiūros pagrindų – kaip turimais ištekliais pagerinti vaikų mitybą, sveikatą ir vystymąsi; padedama bendruomenėms mobilizuoti savus resursus ir efektyviau tvarkytis; verslumo, žemdirbystės. Vietovėse, kuriose buvo įgyvendinta ši programa, pastebimi žymūs teigiami ir ilgalaikiai pokyčiai.

       Vaikai yra šalies vystymosi pagrindas. Ankstyvieji gyvenimo metai yra esminiai ne tik fiziniam, bet ir kognityviniam, socialiniam bei emociniam vystymuisi. Tai laikas, kai galima išsivaduoti iš užburto skurdo rato, pakloti pagrindus ekonominiam produktyvumui, pašalinti socialines nelygybes.

      Mes galime reikšmingai prisidėti prie šviesesnės pasaulio vaikų ateities!

KIEKVIENAS VAIKAS TURĖTŲ BŪTI IŠGIRSTAS 

          Lietuvos vaikams, išgyvenantiems įvairius sunkumus, vis dar stinga psichologinės paramos.

         Apie 20 000 Lietuvos vaikų auga socialinės rizikos šeimose, kur kasdien susiduria su skurdu, nepriežiūra, maisto trūkumu. Nemažai vaikų patiria fizinį ir psichologinį smurtą, o kartais net seksualinę prievartą. Šiems vaikams kyla bendravimo ir prisitaikymo problemų, sunku susidoroti su stipriais neigiamais jausmais, meilės ir šilumos trūkumu. Tik 3 proc. socialinės rizikos šeimų ir vaikų yra sulaukę psichologinės paramos (2012 m. visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ tyrimas). Siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasėkmių vaikų radai, psichologinė parama yra be galo reikalinga.

         Visoje Lietuvoje veikia 32 „Gelbėkit vaikus“ kuruojami vaikų dienos centrai. Juos kasdien lanko daugiau nei 700 vaikų. Čia jie pamaitinami, remiami drabužėliais, gali ramiai paruošti pamokas, užsiimti prasminga popamokine veikla. Deja psichologinei pagalbai lėšų labai trūksta. Psichologinės paramos vaikai gali sulaukti ir mokykloje ar poliklinikoje, tačiau dėl didelio vaikų skaičiaus ir nepakankamo psichologų etatų skaičiaus reikiama parama dažnai tampa neprieinama. 

        Šiais metais Solidarumo bėgimo metu dalis surinktų lėšų bus skirta vaikų, lankančių „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus, psichologinei pagalbai organizuoti. Vaikams bus padedama įveikti liūdesį, nerimą, baimę, žemą savivertę, ugdyti bendravimo ir kitus socialinius įgūdžius, atrasti vidines stiprybes ir pasitikėjimą savimi