Spalvų terapija

2016-05-23

Sveikatinimo rytmetis „Spalvų terapija“ gegužės 20 d. išviliojo į darželio kiemą visus visus vaikus. Saulė švietė skaisčiai geltonai, dangus žydravo be jokio debesėlio, pavasarinė žolė džiugino savo sodriu žalumu – jau pati gamta malonino akį spalvomis… O kai pievelėje pabiro raudonai, geltonai, žaliai, violetiniai, baltai pasipuošę vaikai su įvairiaspalviais balionėliais bei kaspinėliais rankose, kiemas tiesiog pražydo. Vaikai atstovavo savo spalvas, šokdami spalvų šokius, atlikdami „spalvotas užduotis“. Daug smagumo suteikė „spalvų maišymo“ šokis, kuriam, kaip ir kitoms užduotims, akompanavo meninio ugdymo pedagogas Linas.

Prisišokus  vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai nukeliavo į kitą aikštelę, kur tarp pušų buvo ištemptos polietileno juostos, ant kurių vaikai piešė guašu spalvingus piešinukus. Nauja technika taip sudomino ir įtraukė, kad nebuvo turbūt nė vieno, kuris būtų išsitepęs ar išdykavęs. Tie „vitražai“ liko tarp medžių iki vakaro, kad galėtų pamatyti tėveliai.

Jaunesniosiso grupės susirado kitokių veiklų, kuriose dominavo spalvos: piešė ant asfalto, žaidė įvairius žaidimus su kamuoliukais ir t.t.

„Spalvų terapijos rytmetį organizavusios „Ąžuoliuko“ grupės pedagogės N. Bulotienė ir S. Opulskienė tikrai šauniai sugalvojo. Jų tikslas buvo suteikti vaikams teigiamų emocijų ir atsipalaiduoti, pasitelkiant spalvas, muziką ir judesių improvizaciją, skatinti saviraišką,  atrasti naujas tapymo lauke galimybes. Visa tai buvo įgyvendinta: buvo gražus, smagus ir spalvingas edukacinis renginys, suteikęs vaikams daug džiaugsmo ir naujų potyrių.

Popietę su spalvomis praleido ir pedagogės – susirinkę į metodinį kabinetą, skambant relaksacinei muzikai, jos spalvino mandalas.