Sportuojam su vėjeliu

2016-09-30

Antri metai lopšelyje-darželyje „Žibutė“ rugsėjo mėnuo – labai gausus įvairių sportinių veiklų ir renginių. Dieną be automobilio minėjome net dvi dienas – vieną dieną visuomenės sveikatos biuro specialistė Laima Sadauskienė organizavo linksmas estafetes su vaikiškomis transporto priemonėmis vyresniesiems, o respublikinės kūno kultūros pedagogių asociacijos (RIUKKPA) paskatinti dalyvavome akcijoje „Rieda ratai rateliukai“, kur visi – nuo lopšelinukų iki priešmokyklinukų, išsiskirstę po trasas, važiavo kas su kuo, pagal amžių ir galimybes : lopšelinukai ir jauniausi ikimokyklinukai „važiavo“ aplink darželį su žaislinėmis mašinėlėmis, stumdomais ir traukomais ratuotais žaisliukais, „Varpelio“, „Ežiuko“ ir „Pelėdžiuko“ grupės smagiai sau riedėjo miško dviračių takais, o „Drugelio“, „Boružėlės“, „Eglutės“ ir „Saulutės“ gr. vaikai „viražus“ atlikinėjo Jaunimo užimtumo centro aikštelėse. Vaikai mokėsi važiuoti atsargiai, saugiai, neužkliudant draugo.

            Jau tampa tradicija rugsėjo pabaigoje organizuoti judriąsiais savaites, kurioms finansavimą, pateikę projektus, gauname iš savivaldybė biudžeto. Šiemet rugsėjo 26-29 d. organizavome olimpiadą „Vaikystė su vėjeliu!“, kurios metu vaikai, prisimindami neseniai pasibaigusią vasaros olimpiadą Rio de Žaneire, stengėsi atkartoti kai kurias sporto šakas. Nuo pačių mažiausių iki didžiausių  paskirtomis dienomis žaidė futbolą ir krepšinį, bėgo su kliūtimis ir mėtė „diskus“, važiavo dviratukais ir paspirtukais. Tie, kas tą dieną nerungtyniavo, „sirgo“ už savo draugus.

Kaip tikroje olimpiadoje buvo ir iškilmingas žaidynių atidarymas su olimpinės vėliavos įnešimu (ją atnešė Kiškiukas Olimpiukas – auklėtoja Odeta) bei olimpinio deglo uždegimu, skambant  „olimpiniam“ himnui (kuriam muziką pritaikė meninio ugdymo mokytojas Linas), su direktorė Rasos Vaisietienės sveikinimo žodžiu ir gražiausiais palinkėjimais.

Paskutinę žaidynių dieną direktorė pagyrė visus dalyvius už aktyvumą, azartą, gerą nuotaiką, o sirgalius – už  draugų palaikymą. Visi vaikai buvo apdovanoti asmeniniais prizais, grupės dar gavo  po diplomą už puikų pasirodymą olimpiadoje.

  Džiaugiamės, kad mūsų sporto šventėje dalyvavo Atgimimo mokyklos priešmokyklinės c klasės vaikai su mokytoja Asta Žuromskiene. Dar visai neseniai buvę mūsų darželio vyresniukai, o dabar jau beveik mokinukai, jie kartu su mūsų „Saulutės“ grupės vaikais dalyvavo dviratukų – paspirtukų varžybose bei futbolo rungtyje ir labai šauniai pasirodė!