Šv. Kalėdų belaukiant…

2016-12-13

Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis – žmonių fizinio bei dvasinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir taikos metas.  Senovėje greičiausiai tai buvęs rimties, saulės gesimo laikas ir ūkinių darbų pabaiga. Laukdami saulės sugrįžimo, žmonės atlikdavo įvairias apeigas. Joms būdavo skirta nemažai dainų. Buvo populiaru žaisti įvairius žaidimus: „Aklą vištą“, „Žiedo dalijimą“, „Voverėlę“.

Apie Advento prasmę ir artėjančių Kūčių bei šv. Kalėdų reikšmę  vaikams namuose pasakoja tėveliai, seneliai, o darželyje – auklėtojos. Kad būtų vaizdingiau ir įtikinamiau, jau kelinti metai į lopšelį-darželį „Žibutė“ su edukacine programa ateina  Druskininkų  „Bočių“ bendrijos nariai. Šiemet gruodžio 13 d. būrelis senjorų su nenuilstančia savo vadove Zita Jančiauskiene vaikams suprantamai ir žaismingai pateikė Advento papročius. Vaikai sužinojo, kaip išvaryti kipšiukus iš namų, kaip nuvyti virvę iš pakulų, kaip prisišaukti saulelę, kaip „paruošti“ savo  širdelę Kūdikėlio Jėzaus gimimo šventei. Vaikams buvo paaiškinta,  kad geri darbai, tarpusavio pagalba, atjauta – tai geriausios dovanos užgimsiančiam Kūdikėliui, o ir pačiam žmogui lengviau ir šviesiau gyventi, kai darai gerus darbus ir gražiai elgiesi.

Dėkojame Druskininkų „Bočiams“ už Advento papročių priminimą ir nuoširdų bendravimą su vaikais.