„Sūri“ pamoka Ratnyčioje

2016-05-09

Gegužės 5 d. „Naminuko“ ir „Bitelės“ grupių vaikai važiavo į Druskos studiją pas menininkus Aušrą ir Taurą Česnulevičius. Išvykos tikslas – susipažinti su viena iš dailės technikų – lipdymu iš druskos ir  miltų masės.

Vaikus prie savo sodybos vartų pasitiko Druskos karalienė (teta Aušra). Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė „sūrioje“ pamokoje: ne tik lipdė iš druskos ir miltų masės, bet ir stebėjo, kaip Druskenis – dėdė Tauras – iš gabalo druskos daro skulptūras. Vaikai turėjo galimybę dildės pagalba pabandyti pakeisti druskos gabalėlio formą.

Džiaugsmo ir įspūdžių vaikams suteikė pasivažinėjimas dėdės Tauro sukurtu elektromobiliu.

Kol vaikų darbeliai „kepė“ krosnyje, vaikai, vedami ponios Aušros, apsižvalgė sodybos kieme: pasigrožėjo gėlynų spalvomis, pasidžiaugė bėginėjančiu triušeliu. Stebėti atbundančios gamtos nukeliavo net į Ratnyčios miškelį, į kurį patekti galėjo tik perėję liepteliu per Ratnyčėlę.

Susirinkus atgal į studiją, teta Aušra ištraukė iš pečiaus jau sutvirtėjusius vaikų lipdinius. Visi juos aptarė, pasidžiaugė gražiais darbeliais. Juos vaikai išsinešė namo – padovanos tėveliams. Didelis ačiū Druskeniams už gražią ir turiningą pamoką!

Auklėtoja Marytė Kašėtaitė