Susirišiu sau verbelę…

2017-03-01

Kovo 1 d. darželinukai mokėsi rišti verbas. O jų mokytoja buvo ponia Janina Klimienė iš Ratnyčios, kurianti įvairias grožybes Velykoms, naudodama gamtines medžiagas, siūdama, megzdama, nerdama. Ji jau seniai taip puošia savo namus ir velykinį stalą. Tam ruošiasi iš anksto: renka gamtinę medžiagą, pasiruošia siūlus, virveles, juosteles… Tad ir į darželį p. Janina atvyko su maišu džiovintų žolynų, pagaliukų, virvelių. Vaikai susidomėję stebėjo, kaip p. Janinos rankose „gimsta“ tradicinė Vilniaus krašto verba iš pačių paprasčiausių žolynėlių: smilgelių, šlamučių, sausiukų ir pan.

Viešnia atskleidė ne tik įprastų verbų rišimo paslaptį, bet ir pademonstravo naujovišką verbos variantą, kurį nesunkiai gali pasidaryti kiekvienas vaikas – iš pagaliuko, putplasčio burbulo ir turimų sausų augalų  ar kitokių akcentų.

Pasimokę p. Janinos mokyklėlėje, vaikai bandys Kaziuko mugei ar Verbų sekmadieniui pasidaryti savo verbą…