Švarios rankos – sveikatos garantas

2017-10-22

Rankos yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių pernešant mikroorganizmus nuo vieno asmens kitam. Jomis liečiame daugybę daiktų, kurie gali būti užteršti ligas sukeliančiais mikroorganizmais. Todėl mes norime priminti, kad švarios rankos yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali mus apsaugoti nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos ligos.

Savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro specialistės Laimos Sadauskienės ir darželio socialinės pedagogės Jolitos Balčiuvienės  tikslas – išugdyti vaikams poreikį plauti rankas, suvokiant, kodėl tai daryti yra būtina.

Spalio 17 d. su „Pelėdžiuko“ ir „Eglutės“ grupių vaikučiais aptarėme, kodėl reikia plauti rankas, nuo ko siekiame jas apsisaugoti. Vaikai įdėmiai apžiūrėjo, kaip atrodo išdidintos mikrobų nuotraukos. Jie puikiai suvokė, kad mikrobai – tai virusai, bakterijos ir grybeliai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikus pasikvietė į prausyklą ir mokė švariai nusiplauti rankas.

Vaikai ant „Švarių rankų pasižadėjimo“ nusipiešė savo rankytes ir paskutinį kartą ant jų apgyvendino blogąsias bakterijas.

Tikimės, kad  tik šiame piešinyje gyvens bakterijos, o vaikų rankytės bus švarios!

Socialinė pedagogė Jolita Balčiuvienė