Švarūs dantukai – sveiki dantukai

2016-02-21

Dantų ėduonis – labiausiai paplitusi liga pasaulyje. Kad vaikai geriau suvoktų burnos higienos svarbą vasario 19 d. „Drugelio“ grupėje kalbėjomės apie dantukų priežiūrą. Tikslas – skatinti vaikų norą prižiūrėti dantukų švarą.

Su vaikučiais aiškinomės, kas yra dantukai, kur jie išsidėstę, kiek žmogus turi dantų ir kam jie reikalingi. Mažiesiems papasakojau, kada ir kaip valyti dantukus, ką valgyti ir ko reikėtų atsisakyti norint išsaugoti juos sveikus. Taip pat aptarėme, kad dantų pasta ir šepetėlis yra pagrindinės priemonės skirtos dantų priežiūrai. Naudodamiesi dantų muliažu „Drugelio“ grupės keturmečiai mokėsi taisyklingai valytis dantis. Ši veikla jiems suteikė daug gerų emocijų, nes kiekvienas norėjo išbandyti. Susidomėję žiūrėjo filmuką apie „Švarutį‘ ir „Tingutį“. Tikiu, kad šis vaizdingas filmukas suteikė daugiau motyvacijos valytis dantis.

Po teorinės užsiėmimo dalies, vaikai pademonstravo praktiškai savo gebėjimą gerai ir taisyklingai išsivalyti dantukus, nes iš namų buvo atsinešę dantų šepetėlį ir pastą. Na, o žinių įtvirtinimui mažieji sukūrė švarių dantukų plakatą bei dovanų gavo „Diplomėlį“, kuriame surašytos dantų priežiūros taisyklės.

Manau „Drugelio“ grupės vaikučiai daug išmoko ir dantukus valys kiekvieną dieną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Laima Sadauskienė