Sveika širdelė – sveikas aš!

2016-10-03

Kiekvienais metais minima Pasaulinė širdies diena. Šiais metais tai rugsėjo 29 diena. Pasaulinė širdies diena – tai proga prisiminti, kad kiekvienas – ir mažas, ir didelis, ir vaikas, ir suaugęs – privalome rūpintis savo sveikata, gera savijauta ir gyvenimo būdu.

Rugsėjo 30 d. apie širdelę pasikalbėti susirinko „Drugelių“ grupės vaikučiai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikams pasakojo, kas yra širdis, kaip išlaikyti ją sveiką. Vaikučiai sužinojo, kad širdelei kenkia mažas fizinis aktyvumas, blogi mitybos įpročiai, pyktis. Todėl svarbu kuo daugiau judėti, visada stengtis būti geros nuotaikos, valgyti pakankamai vaisių, daržovių.

Kiekvienas vaikas užsiėmimo metu galėjo pabūti gydytoju. Jie klausėsi širdelės plakimo ne tik pridėję savo rankelę ant krūtinės, bet ir naudodamiesi fonendoskopu. Vaikai buvo begalo aktyvūs ir kiekvienas norėjo išbandyti. Taip pat išmoko užčiuopti pulsą bei supažindinti su kraujospūdžio matuokliu. Skambant dainelei „Tuk širdele tuk tuk“ „Drugelių“ grupės darželinukai piešė savo širdelę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė