Sveikatinimo projektas „Bitelėje“

2016-04-13

„Bitelės“ grupės auklėtojos suplanavo sveikatinimo projektą, kuris supažindintų vaikus su sveikatinimo procedūromis, ne tik gydančiomis, bet ir puoselėjančiomis žmogaus grožį. Antras tikslas -    įtraukti  į projektą vaikų tėvus, dirbančius sveikatinimo srityje.

Taigi grupėje lankėsi Urtės mama kosmetologė, Luko mama, atliekanti gydomojo purvo procedūras bei masažistė Emos mama.

Urtės mamytė atsinešė į grupę įvairių kremų, kaukių, parodė, ką su jais daryti, paaiškino, kad oda irgi gali sirgti, kad ją reikia drėkinti, maitinti. Vaikai patys tepėsi veidukus ir rankas vaikišku kremu. Veiklos metu grojo relaksacinė muzika, degė žvakės, sukurdamos malonią atmosferą.

Emos mamytė pasakojo apie masažo naudą sveikatai ir grožiui, savanoriams  ant masažinio stalo pademonstravo, kaip masažuojamos atskiros kūno dalys. Vaikai ir patys bandė masažuoti vienas kitam pečius.

Luko mamytė atsinešė juodojo gydomojo purvo ir mineralinio vandens, naudojamo gydomosioms procedūroms. Ji parodė nuotraukų, kaip atrodo žmogus, „gydomas“ purvu, paaiškino, kokius negalavimus gydo skirtingų spalvų (juodos, rudos ir baltos) purvas. Vaikams buvo leista išsitepti purvu rankas, o jas nusiplovus – pamirkyti mineraliniame vandenyje. Luko mamytė akcentavo, kad po tokių procedūrų praeina rankų skausmai, rankų oda  tampa minkštesnė. Ne visi vaikai išdrįso tepliotis purvu, kai kuriems nepatiko jo kvapas, bet Liko mama paaiškino, kad šis purvas – gydomasis, todėl dėl sveikatos žmonės pakenčia  ir nemalonesnį kvapą.

Trijų dienų projektas savo tikslą pasiekė – mamytės dalyvavo projekto veiklose, supažindino vaikus su savo profesijomis, kurios padeda žmonėms tapti sveikesniais ir gražesniais.

Auklėtoja Marytė Kašėtaitė