Taisyklingai kvėpuoju – sveikai gyvenu

2017-02-15

Vasario 06-10 dienomis „Boružėlės“ grupės auklėtojos Vida Kvaraciejūtė ir Rita Rimkevičiūtė suplanavo projektą „Taisyklingai kvėpuoju – sveikai gyvenu“. Šiuo projektu buvo siekiama tobulinti higieninius-kultūrinius įgūdžius, tobulinti taisyklingo kvėpavimo įgūdžius, atliekant įvairius kvėpavimo pratimus, žaidžiant judriuosius žaidimus. Kvėpavimo pratimus integruoti į ugdymo procesą. Vykdant projektą, buvo bendradarbiaujama  su tėvais ir socialiniais partneriais.

Pirmomis projekto dienomis „Boružiukus“ aplankė darželio logopedė Danutė Bakanauskaitė kuri mokė vaikus, kaip reikia taisyklingai kvėpuoti tariant žodelius, žaidė įvairius žaidimus, vaikai mokėsi pūsti balionus, žuvytes nuo delniuko, traukiant orą į save pakelti paveikslėlį nuo stalo, plukdė laivelius ir t.t., taip vaikai  taisyklingai kvėpavo kuo ilgiau užlaikant orą.

Taip pat grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė kuri parodė vaikams, kaip atrodo plaučiai, kurias mes kvėpuojame, kaip apsisaugoti nuo ligų, kaip čiaudėti, kad neužkrėstum draugo.

Paskutinę projekto dieną mus aplankė Izabelės mamytė Inga Kostina, kuri mokė vaikus, kaip reikia taisyklingai kvėpuoti atliekant fizinius pratimus.

Meninio ugdymo mokytojas Linas Savulionis muzikos užsiėmimų metu parodė ir paaiškino vaikams, kaip reikia teisingai kvėpuoti prasidainuojant ir dainuojant.

Viso projekto metu vaikai žaidė įvairius žaidimus. Vykdytu projektu ,,Taisyklingai kvėpuoju-sveikai gyvenu’’ pavyko patobulinti taisyklingo kvėpavimo įgūdžius. Ugdytiniams kvėpavimo ir pūtimo pratimai tapo įgūdžiu ir poreikiu įvairioje ugdomojoje veikloje. Taisyklingas kvėpavimas po mankštų ar kūno kultūros užsiėmimu tapo kasdienės veiklos įpročiu.

Auklėtoja Rita Rimkevičiūtė