Užgavėjom…

2016-02-09

Jeigu blynų didis noras –

kimšk, kad pilvas būtų storas.

Šitaip žiemą išvarysi

ir pavasarį atvysi.

Jei saulutė dar nekviečia,

lai tau blynas šiandien šviečia!

Te išsipučia pilvukas

ir nurausta viens skruostukas.

Užgavėnės!!! Tai viena mėgstamiausių mūsų darželiukų švenčių. Ir visai nesvarbu, kad žiema kažkur dingo jau prieš gerą savaitę, oras labiau primena įsibėgėjusį pavasarį, tačiau tradicijos yra tradicijos: o jeigu ta žiema mus tik apgaudinėja, ir neilgai trukus vėl išlįs iš už kampo? Todėl ją reikia taip prigąsdinti, kad ji vėl apsisukus mautų iš kiemo. Tą ir darė į kiemą išskubėję mūsų „persirengėliai“– nuo pačių  mažiausių, lopšelinukų, iki  priešmokyklinukų. Lašininio ir Kanapinio (auklėtojų V. Kvaraciejūtės ir I. Averkienės) sukviesti į bendras linksmybes, visi iš širdies vijo žiemą. Kaip ir turi būti, savo kasmetinę kovą prieš Lašininį laimėjo Kanapinis, bet Lašininis visai nepyko, ir abu draugiškai, dar pasikvietę į pagalbą  meninio ugdymo mokytoją Liną ir kūno kultūros mokytoją Editą, toliau ragino vaikus atlikti įvairias užduotis, kurios padėtų atsikratyti žiemos. Lašininis visus vaišino lašiniais, Kanapinis – riestainiais, o šauniosios Šeimininkės (Laimutė ir Ramunė) – Užgavėnių blynais, kuriuos čia pat ir kepė. Visiems užteko vaišių, vaikų pilvukai iš tiesų išsipūtė, nes taip ir turi būti per Užgavėnes!

Visą šurmulį ramiai „stebėjusi“ Morė irgi neišvengė savo dalios – buvo iškilmingai sudeginta, kad žiema išsigąstų ir jau tikrai tikrai nebeužsuktų mūsų kieman.