Vaikiškos knygos diena

2016-04-01

Balandžio 2-ji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu. Šią dieną gražiai pamini bibliotekos, vaikų ugdymo įstaigos. Šiemet išskirtinai įdomiai Knygos dieną paminėti nusprendė visai neseniai įsisteigęs savivaldybės ikimokyklinių įstaigų ir skyrių auklėtojų metodinis būrelis. Jo iniciatyva balandžio 1 d., penktadienį, visose įstaigose šurmuliavo įvairūs pasakų personažai.

„Žibutėje“ Knygos dieną į salę visus ikimokyklinukus sukvietė „Pelėdžiuko“ ir „Bitelės“ grupių vaikai ir auklėtojos, paruošę gražią programą, kuri pradėjo viso mėnesio veiklų ir renginių maratoną, skirtą meilės knygai, skaitymo skatinimui (2016-ji paskelbti Skaitymo metais). Per šį mėnesį vaikai kurs knygeles patys, jas jiems skaitys tėveliai, seneliai, broliai ir sesės, vaikai lankysis bibliotekoje. Tikimės, kad akcija „Padovanok grupei knygelę“ paskatins tėvelius atnešti į grupes vaikiškų knygelių, kurias auklėtojos, darželio administracijos darbuotojai  skaitys vaikams prieš miegą, iš jų vaikai ir patys mokysis skaityti.

Bet grįžkime prie Knygos dienos atidarymo rytmečio. Į salę vaikai susirinko su įvairių pasakų personažų kostiumais, kuriuos jiems ruošė tėveliai ir auklėtojos. Intriga buvo tame, kad pasakų personažais tam rytui tapo ir grupių auklėtojos bei auklytės, darželio direktorė, direktoriaus  pavaduotojai, technikas – pagyrimas jiems! „Pelėdžiuko“ grupės vaikai, paruošę didžiulę „knygą“ (juos „skaityti“ mokė motina Pelėda – auklėtoja Virginija), vertė po lapą ir kiekvieno lapo turinį išreiškė dainelėmis, eilėraščiais, rateliais. Šventės svečias – aktorė ir diktorė Audronė Padegimaitė – paskaitė vaikams eilėraščių iš L.Gutausko poezijos knygelės „Paukščių takas“. „Bitelės“ gr. vaikučiai ir auklėtoja Marytė parodė Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“. Jiems sekėsi labai sklandžiai, kadangi jie prieš kelias dienas tą patį spektakliuką jau buvo parodę tėveliams, minėdami savo grupės „globėjų“ – Bičių dieną . Pasaką „Raudonkepuraitė“, visų vaikų padedami, suvaidino  direktorė Rasa, direktoriaus pavaduotojai Juozas ir Zita  ir technikas Jonas.

Visi personažai buvo puikūs, nuotaika labai smagi, tiesiog prašom pasižiūrėti fotogalerijoje!