Vasaris – sveikatingumo mėnuo

2017-02-27

Vasaris buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė organizavo sveikatingumo veiklas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams. Veiklos tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius ikimokyklinėje įstaigoje. Sveikatingumo mėnesiui specialistė skyrė keturias dienas: Lego diena, kamuolio diena, jausmų diena, mažų pėdučių diena.

Lego dienos metu visų amžiaus grupių vaikučiai iš įvairių kaladėlių statė pilis, namus, miestus,  kūrė gyvūnus, robotus ir kt. Lego  – tai žaidimas, kuris lavina pojūčius, skatina veiklumą. Be to lego yra pats mėgstamiausias vaikų žaislas.

Jausmų dieną vaikai spalvino mandalas. Spalvindami mandalas mažieji patyrė gerų emocijų. Juk manadalų spalvinimas yra įdomus ir įtraukiantis užsiėmimas, ugdantis dėmesį, smulkiąją motoriką, veikia raminančiai, skatina kūtybiškumą.

Kamuolio diena buvo skirta mankštai su kamuoliais. Mankštą vaikučiams vedė visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina. Vaikai suprato, kad kamuolys skirtas ne tik žaidimui, bet tai yra puiki sveikatinimo priemonė, skatinanti aktyviai mankštintis ir judėti.

Mažų pėdučių diena buvo skirta plokščiapėdystės profilaktikai. Šią dieną trimečiai vaikučiai mankštino savo kojeles. Vaikai atliko pratimus stiprinančius kojų ir pėdų raumenis. Veiklą, skirtą plokščiapėdystės profilaktikai, rekomendavo kūno kultūros mokytoja Edita Kibirkštytė.

Džiugu, kad vaikučiai drauge su auklėtojomis aktyviai dalyvavo visose veiklose. Sveikatingumo mėnuo praėjo įdomiai, kūrybingai. Šią tradiciją tęsime ir kitais metais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė