Vasaros džiaugsmai ir pavojai

2017-06-27

Vasara puikus metas pasidžiaugti saule, vandeniu, geru oru, pramogomis lauke.Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė birželio mėnesį skyrė sveikatinimo renginiams ne tik apie vasaros džiaugsmus, bet ir apie pavojus tykančius šiltuoju metų laiku.

Birželio 15 d. vaikučiams specilistė pravedė edukacinę sveikatos valandėlę, primindama, kad vasarą pavojai tyko aplik mus. Dauguma vaikų mėgsta vandenį. Jeigu ilsimės prie vandens telkinių, vaikai turi būti ypač atidūs, nelįsti giliai į vandenį, būti su suaugusiais žmonėmis, maudytis su gelbėjimosi liemene, rankovėmis ar turėti gelbėjimosi ratą.

Kalbant apie pavojus miške, vaikams paaiškinta, kad reikia rinkti tik žinomus grybus ir uogas. kad einant į mišką reikia pasipurkšti ar pasitepti nuo vabzdžių bei erkių, kad pramogauti miške taip pat reikia saugiai: kurti laužą galima tik tam skirtoje vietoje, nepalikti neužgesinto laužo, kilus stipriam vėjui, perkūnijai nestovėti po vienišu medžiu.

Nors saulėtomis dienomis galima žaisti smėlyje, degintis saulėje ir gauti vitadmino D dozę, žaisti lauko aikštelėse, vaikščioti basomis, tačiau saulė mums teikia ne tik džiaugsmą, bet gali būti ir labai pavojinga. Sveikatos priežiūros specialistė vaikus supažindino su galimais pavojais saulėje: norint apsisaugoti nuo saulės smūgio, nebūti per ilgai saulėje, dėvėti  kepuraitę ar skarelę, saugant akytes – nešioti akinukus nuo saulės, deginantis saulėje, pasitepti apsauginiu kremu. Mokant vaikus apie saulės poveikį, birželio 22 d. buvo organizuota akcija „Nepamiršk, kepurės nuo saulės“. Vaikai, su kepuraitėmis, kurias pasigamino iš popieriaus bei plakatais keliavo aplink darželį, norėdami priminti sau ir kitiems, kaip svarbu saugotis nuo žalingo saulės poveikio.

Kadangi vasara išties suteikia daug džiugių akimirkų, naujų jėgų, grūdina vaikų organizmą, skatina aktyviai judėti, todėl birželio 20 d. organizuota visuotinė mankšta vaikams „Judam krutam, vasarėle!“.

 Linkime visiems gražios ir saugios vasaros!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Sadauskienė