Žiemos olimpiada „Žibutėje“

2016-01-26

Atsiliepdami į Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos ir Kauno lopšelio-darželio „Spragtukas“ kvietimą, įsijungėme į „Ikimokyklinukų žiemos olimpiadą 2016“. Sausio 26 d. darželio kieme vyko iškilmingas Olimpiados atidarymas: grojant smagiai muzikai vaikai su grupių olimpinėmis vėliavomis – vimpilais rinkosi į balionais papuoštą kiemo aikštelę. Olimpinę vėliavą, nešamą priešmokyklinuko Nojaus, atlydėjo visa „Ąžuoliuko“ grupė. Vėliavai „užėmus“ garbingą vietą aikštelės vidury, Kiškiukas Olimpiukas (auklėtoja Virginija) Olimpiadą atidaryti pakvietė patį svarbiausią žmogų – darželio direktorę Rasą, kuri pasveikino visus vaikus – Olimpiados dalyvius, paskelbė žaidynių pradžią ir uždegė olimpinę ugnį.

Kadangi kiekviena olimpiada turi turėti savo talismaną, kuris neša sėkmę, mūsų darželis pasirinko Kirmėliuką Infantiną. Kodėl? Todėl, kad: pirma – Kirmėliukas padeda mums mankštintis rytais, smagiai dainuojant Infantino dainelę, antra – jis turi šimtą rankų, šimtą kojų, todėl yra labai greitas ir sportiškas, trečia – jis savo draugei padovanoja gėlių, vadinasi, yra mandagus ir moka kilniai elgtis, o olimpiadų pagrindas ir yra sportiškumas, draugiškumas ir kilnus elgesys.

Taigi, Kiškiukas Olimpiukas ir pakvietė visus vaikus bei auklėtojas pasimankštinti, pagerbiant talismaną Kirmėliuką Infantiną, kuris, iš anksto vaikų nulipdytas iš sniego, su olimpiniais žiedais ant nugaros, rangėsi per visą aikštelę ir laukė, kol vaikai jį papuoš. Po mankštos prasidėjo talismano dekoravimas spalvotu vandeniu. Kirmėliukas tiesiog atgijo, sužaižaravęs visomis spalvomis ir modamas priešmokyklinukams, kurie, susisodinę ant rogučių mažiausius, trimečius draugus, aplink darželį surengė jiems rogučių„slalomą“. Kitos užduoties – „mini biatlono“ – mažiukai atlikti nespėjo, nes pradėjo lyti. Šią rungtį atidėjome kitai diena, kaip ir vyresniųjų rungtis. Juk ir tikrosios, didžiosios olimpiados ne vieną dieną vyksta, ir jų rungtims kartais sutrukdo oro sąlygos.

Olimpiados metu vaikai ne tik rungtyniaus ledo ritulio aikštelėje, bandys „mini biatloną“, rogučių sportą bei slidinėjimą, bet ir kalbėsis apie olimpiadas, olimpinius čempionus, žiūrės ir aptars filmukus, reklamuojančius įvairias sporto šakas.