Žolynėliai – sveikatai

2016-03-01

Kadangi mūsų lopšelis–darželis „Žibutė“ yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narys, jau treti metai kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį yra organizuojama sveikatos diena. Dažną mėnesį sveikatinimo veiklos tiesiog nesutelpa į vieną dieną ir vyksta visą savaitę, kurios metu darželio bendruomenė mokosi sveikai gyventi: grūdintis, laikytis sveikos mitybos taisyklių, ieškoti gamtos mums teikiamų sveikatinimo priemonių (vaistažolių ir kt. augalų).

Vasario mėnesio sveikatinimo savaitės tema buvo „Žolynėliai – sveikatai“. Tai ypatingai svarbi ir aktuali tema, žinant, koks dabar metų laikas ir kokie nusilpę ir neatsparūs įvairiems virusams žmonių, o ypač mažylių organizmai.

Vaikai šią savaitę buvo pažindinami su įvairiomis vaistažolėmis: bandė įsiminti jų pavadinimus, uostė, apžiūrinėjo, čiupinėjo ir gėrė vaistažolių arbatas. Vaistažolių arbatų paruošimo procese dalyvavo patys: rinkosi, kokias vaistažoles gerti, bandė jas maišyti – į arbatinuką dėjo kelių rūšių vaistažoles, auklėtojai užplikius verdančiu vandeniu, stebėjo, kaip tas vanduo nusidažo. Vaikai pratinosi arbatą gerti nesaldintą, kadangi taip pasiekiamas efektyvesnis gydomasis poveikis.

Penktadienį puodelio popietinės arbatos buvo pakviestas Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonas Kęstutis Masevičius. Su pedagogėmis jis diskutavo apie šiais skubėjimo ir technologijų laikais taip reikalingą išsaugoti dvasinę ir fizinę sveikatą, Gavėnios ir pasninko prasmę bei reikšmę šiuolaikiniam žmogui.

Auklėtoja Ramutė Jonavičienė